ПРОФІЛАКТИКА ГРИПУ ТА ГРВІ

Гострі респіраторні вірусні інфекції на сьогоднішній день є найбільш масовими захворюваннями, саме на їх частку щорічно припадає до 90% випадків хвороби. Згідно зі статистикою, практично кожен дорослий в рік захворює на грип або іншими ГРВІ двічі, а що знаходяться в групі ризику діти, літні люди та особи з хронічними захворюваннями - і того частіше. Всесвітня Організація Охорони Здоров'я в свою чергу надає ще більш страшну статистику - щороку від ускладнень грипу та інших ГРВІ вмирає від 250 до 500 тис. Чоловік.

Купить по выгодной цене Дескови вы можете на сайте нашей аптеки.

Захворюваність на ГРВІ найбільш висока в осінньо-зимовий період . Саме тому на початку осені так актуальне питання своєчасної профілактики цих захворювань. В цілому профілактичні заходи запобігання захворювань на грип та ГРВІ можна розділити на три напрямки :

ведення здорового способу життя і повноцінне харчування

дотримання запобіжних заходів

медикаментозна профілактика

Почнемо з простого, але, на жаль, так рідко виконуваного - з способу життя і харчування. На сьогоднішній день відсутністю достатньої фізичної активності страждають не тільки дорослі, часто зайняті сидячою офісною роботою, а й діти, що віддають перевагу комп'ютерним іграм, а не розваг на свіжому повітрі. Подібне явище не може не позначитися на імунітеті.

При цьому не обов'язково кидатися з однієї крайності в іншу і купувати цілодобовий абонемент в спортивний клуб. Навіть незначних змін в образі життя буде досить, щоб імунна система відповіла вдячністю. Введіть у своє життя зарядку - простий комплекс вправ, що розігріває м'язи і готує організм до активності протягом дня. По можливості, виконуйте її на свіжому повітрі - у дворі або на балконі. Підключайте до цього заняття і дітей - правильне фізичне виховання послужить їм добру службу в майбутньому. Чудово, якщо зарядка завершиться обтираннями вологим рушником - таке своєрідне загартовування так само благотворно впливає на імунітет.

Протягом дня по можливості замініть пересування на громадському транспорті пішою прогулянкою, або ж просто знайдіть для цього час перед сном - це заспокоїть нервову систему і благотворно позначиться на вашому сні.

Особливу увагу в осінньо-зимовий період варто приділити харчуванню. Важливо, щоб воно було збалансованим і включало в себе всі необхідні вітаміни і мікроелементи. У раціоні обов'язково повинні бути присутніми овочі та фрукти (в ідеалі - свіжі), риба, злаки. Зловживання фаст-фудом і снеками не піде на користь ні вашій імунній системі, ні організму в цілому. Додатково вітамінізувати свій раціон можна за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів і добавок. Допомогти визначитися з їх вибором згідно з потребами вашого організму допоможе ваш лікуючий лікар.

Переходимо до другого пункту плану профілактики грипу та ГРВІ - розумні запобіжні заходи. Тут все досить просто:

Особиста гігієна. Найчастіше ГРВІ передається в основному повітряно-крапельним або оральним (поцілунки, рукостискання, доторки до заражених поверхонь з подальшим попаданням вірусів через рот) шляхом. Тому чим частіше ви миєте руки - тим нижчий ризик зараження. Вимити руки - саме просто з того, що ви можете зробити для власного здоров'я.

Уникайте контактів з хворими. Не варто відвідувати хворих друзів. Не варто соромитися надіти маску, якщо контакт з хворим неминучий. Бережіть здоров'я, крім вас самих ніхто не зможе цього зробити.

Якщо є можливість уникнути публічних місць - скористайтеся нею. Можете пройтися до роботи пішки, а не їхати в тролейбусі з чхають і кашляють пасажирами - пройдіться. Перенесіть візити до хворіють друзям. Не варто без серйозної потреби бродити по магазинах. І навіть черг в поліклініці по можливості варто уникати.

Перераховані вище правила прості, але досить дієві. Однак не завжди цих запобіжних заходів вистачає для того, щоб встояти перед вірусами. Тому поряд з активним способом життя і правильним харчуванням доцільно пройти і медикаментозну профілактику. На сьогоднішній день існують два найбільш поширених методу медикаментозної профілактики :

прийом противірусних препаратів;

вакцинація від грипу.

Профілактичний прийом в малих дозах противірусних препаратів вважається одним з найбільш прогресивних методів запобігання захворювань на грип та ГРВІ. Цей клас медикаментів ефективно стимулює імунну систему, готуючи її до можливої зустрічі з вірусами і гідного їм протистояння. У числі противірусних препаратів особливе місце займає «Кагоцел»: препарат не тільки володіє ефективним противірусним і імуномоделюючих дією, але і високим ступенем безпеки застосування. Результати клінічних випробувань препарату показали, що профілактичний прийом «Кагоцелу» втричі знижує ризик зараження ГРВІ. При цьому профілактичний ефект зберігається до трьох місяців після завершення курсу прийому. Принцип дії «Кагоцелу» полягає в стимулюванні вироблення власного інтерферону, що робить препарат ефективним по відношенню до багатьох збудників ГРВІ, в т.ч. і різних штамів вірусу грипу.

Вакцинація так само вважається ефективним методом протистояння грипу, однак тут слід враховувати нюанси :

проходити вакцинацію необхідно до початку епідемії;

вакцина розробляється виключно проти вірусів грипу, тому не буде ефективна проти інших вірусів, що викликають ГРВІ (в зв'язку з цією обставиною, доцільним буде профілактичний прийом противірусних препаратів на додаток до вакцинації);

вакцини мають ряд протипоказань до застосування і повинні вводитися тільки в здоровий організм. Перед проведенням вакцинації консультація терапевта обов'язкове!

Підведемо підсумки. Найбільш ефективним буде комплексний підхід до питання профілактики грипу та ГРВІ, при цьому необхідні профілактичні заходи досить прості у виконанні і вимагають лише дисциплінованого підходу.

Copyright © . All Rights Reserved