Пристрій невеликого водоймища
Не секрет, що кожен власник заміського будинку або дачі хоча б один раз замислювався про створення власного водойми на своїй території. І багато разів відкладав це, здається вельми клопіткою, справу в довгий ящик, а то і зовсім від нього відмовлявся. Однак, якщо не планувати відразу великомасштабне будівництво величезного ставу, а спробувати створити на своїй ділянці невеликий декоративна водойма, то таке заняття виявиться під силу навіть людині не дуже досвідченому в премудростях ландшафтного дизайну.
На этом сайте вы сможете найти Ландшафтное проектирование https://odessa.uhod.ua/landshaftnoe-proektirovanie-v-odesse.html выполним работу на высоком уровне и по низкой цене.
Отже, з чого почнемо? Перш за все, слід позабо- титься про те, щоб ваша ідея гармонійно вписалася в загальний план ділянки. І тут існує маса прийнятних варіантів. Можна, наприклад, зробити водойму центром
всій пейзажної композиції або якийсь із її частин. При цьому слід враховувати рельєф місцевості, наявність поруч рослинності і її характер, зручність розташування об'єкта для всієї родини. Можна створити серію з кількох невеликих водойм, пов'язаних між собою єдністю композиції і однорідністю дизайну, як це робиться, наприклад, в японських садах. Форма водойми може бути найрізноманітнішою, проте не забувайте про те, що для садів регулярного планування більше підходять геометричні форми, ландшафтним ж композиціям притаманні природні елементи.
Який матеріал використовується для створення штучних водойм? Найпростіший і майже безкоштовний спосіб впустити на свою ділянку трохи водної стихії - вкопати в землю дерев'яну бочку, металеву ванну або іншу подібну ємність. Обкласти їх керамічною плиткою або каменем, посадити відповідні рослини, - ось вам і крихітний ставок, поруч з яким можна розташувати невеликі кам'яні статуї або чаші з висадженими в них квітами.
Ще один порівняно недорогий варіант - придбати готову форму. Попередньо необхідно вирити котлован потрібної глибини і засипати його 5-ти сантиметровим шаром піску. Поліетиленові або пластмасові форми мають обсяг від 130 до 900 л і експлуатуються не менше 10 років. З'явилися порівняно недавно на нашому ринку водойми зі склопластику набагато різноманітніше за зовнішнім виглядом, можуть мати різне забарвлення, крім того, вони значно довговічніші і зможуть прослужити вам до 30 років. Ну а якщо ви плануєте пристрій монументальної споруди, тоді вам просто необхідний бетон.
Пристрій бетонованих водойм. Якщо вам до душі саме такий варіант, то доведеться затратити трохи більше зусиль, часу і коштів. Поперед- редньо необхідно вирити котлован, розміри якого повинні бути на 45-50 см ширше і 25-30 см глибше намічених. Далі викладають шар щебеню, товщиною 8-10 см, утрамбовують його і покривають зверху залізо-бетоном, шаром 10-15 см. Якщо ваш водойму матиме круті береги, то не забудьте заздалегідь зміцнити їх опалубкою. Після того, як бетон застигне, його штукатурять і покривають поліетиленовою плівкою, яку не знімають до повного висихання.
Крім монументального бетону в останні роки появіл- ся досить широкий асортимент гідроізоляційних плівок, які дозволяють зробити реальністю будь-яку фанта-
Пристрій невеликого декоративного ставка
зию, але не мають міцність бетону, що в деяких випадках обмежує їх застосування. Найбільш дешевими матеріалами такого типу є плівки на основі ПВХ (термін служби до 20 років), більш дорогі матеріали на основі бутилкаучуковой гуми служать до 50 років, за умови правильного укладання і експлуатації.
Яку глибину має мати декоративну водойму? Щоб взимку вода не промерзала до дна, глибина басейну повинна бути не менше 80 см, це особливо необхідно, якщо ви збираєтеся тримати рибок. При площі дзеркала води від 5 до 15 кв.м. рекомендована глибина - 1 м. Занадто велика глибина водойми не дозволить милуватися підводними каменями, а також рослинністю і його живими мешканцями. Крім того, дуже клопітно буде підтримувати чистоту в такому водоймі. Слід мати на увазі, що, в умовах центральної Росії, зміст рибок в водоймі цілий можливо тільки в великих водоймах, оснащених системами аерації води.
Які рослини використовуються для декоративних ставків? Водні рослини, безсумнівно, поліпшать естетичний вигляд басейну, додадуть йому деяку вишуканість і почуття душевного комфорту. Незмінний атрибут декоративних водойм - німфея або латаття, що має, в залежності від сорту, різний розмір і забарвлення. Дуже ефектно виглядатимуть жовтець водяний і водокрас. Відмінно впишеться в композицію невибагливий стрелолист. А кушир занурений хоч і майже невидимий, зате забезпечить ваших рибок необхідним для їх життєдіяльності киснем.