Шляхи підвищення енергоефективності систем вентиляції
Система загальнообмінної вентиляції витрачає енергію на: - переміщення повітря (електродвигун); - підігрів або охолодження повітря в зимовий (літній) час.
Здесь вы сможете найти Днепропетровский Завод Промышленного Оборудования у нас высокое качество и низкие цены.
Удосконалення системи вентиляції та раціональне управління її роботою сьогодні є важливим засобом підвищення енергоефективної систем вентиляції. В даний час існує величезна кількість технічних рішень для забезпечення енергоефективності систем вентиляції. Зниження споживання енергії можна домогтися різними способами. Дотримання вимог санітарно-гігієнічних норм витрати вентиляційного повітря, що подається в одиницю часу для звичайного середньостатистичного людини, що знаходиться в приміщенні, є одним з таких способів. На думку ряду фахівців, в Росії ця величина трохи завищена. Ймовірно, необхідна оптимізація величини температури внутрішнього повітря серед об'єктів різного типу і призначення. Безперечно, що зниження зимової та підвищення літньої температури внутрішнього повітря дозволяє значно скоротити витрати енергії на його підготовку. Багато промислових підприємств для економії електричної енергії намагаються обмежувати час роботи вентиляційних систем в неробочий час. Однак, при вимкненому електродвигуні вентустановки витрата теплоносія не зменшується, що призводить до недовикористання повертається на джерело теплоти теплової енергії. Вже досить тривалий час, на деяких підприємствах, з метою усунення даного прецеденту, застосовують пристрої автоматичного скорочення витрат теплоносія при зупинці електродвигуна вентустановки. На трубопроводі, що подає системи теплопостачання калориферів встановлюється автоматичний клапан з моторним приводом. Паралельно клапану на трубопроводі встановлюється дросельне пристрій, через яке проходить мінімальний витрата теплоносія, що виключає розморожування калориферів.
Автоматичний клапан живиться через вільний контакт магнітного пускача за допомогою проміжного реле. Схема працює в такий спосіб. При зупинці електродвигуна вентиляційної установки контакт магнітного пускача замикає ланцюг харчування котушки проміжного реле, контакт якого замикає ланцюг живлення двигуна автоматичного клапана. Двигун відключається в крайньому положенні кінцевим вимикачем і працює до повного закриття автоматичного клапана. Трубопровід системи теплопостачання калориферів виявляється закритим. Схема проста в експлуатації і надійна в роботі. Існує багато способів зниження енерговитрат в системах вентиляції повітря. У кілька разів знизити витрати на підігрів повітря, що поступає дозволяє застосування принципу рекуперації. Рекуперація (від лат. Recuperatio - зворотне отримання) - процес часткового повернення енергії для повторного використання. При грамотному проектуванні системи, яка підтримує нормований рівень температури і відносної вологості в приміщеннях протягом року і забезпечує нормальний хімічний склад повітря (кисень, домішки і т. Д.), Досить важко знайти шляхи економії енергії на підготовку повітря. А ось електрична потужність, що витрачається на роботу блоку двигун-вентилятор, може і повинна бути контрольованою і мінімально можливою. Зниження енергоспоживання на роботу вентилятора можливо за рахунок зниження аеродинамічних втрат в системі вентиляції. Втрати в системі вентиляції виникають через те, що для забезпечення необхідної витрати повітря доводиться встановлювати додаткові елементи (заслінки, шибери та інше). І це не може не впливати на загальне енергоспоживання системи вентиляції. Знизити витрати можна за рахунок установки окремих вентиляторів на кожну з гілок системи. В даний час існує величезна кількість виробників вентиляційного устаткування, готових запропонувати вентилятори з потрібною витратою повітря, а також з низьким енергоспоживанням, що є безумовним плюсом.