Як наклеїти стельову плитку?
Оздоблення стелі - справа копітка і відповідальна. Сучасна різноманітність отелочние матеріалів передбачає масу способів цієї роботи. Найбільш простим і недорогим методом покриття стель є облицювання стельової плиткою. Дана плитка являє собою тонкі полістиролові пластини. Найбільш часто використовуваний їх розмір - 50 на 50 см. У даному випадку слід враховувати, що в одному квадратному метрі міститься чотири плитки. Виходячи з цих розмірів, дуже просто розрахувати, скільки штук пластин необхідно для обробки даного приміщення. Отже, площа стелі приміщення множиться на чотири, а отримана величина округляється до цілої в більшу сторону. До отриманого числа плиток додаємо 2-3 штуки про запас.
Срочно нужны билет? На сайте авиабилеты купить вы можете в любое для вас время.
Плитки поділяють звичайні, шовні та безшовні панелі. Останні мають нерівні краї лекального типу, які приєднуються один до одного, як елементи пазла. Найчастіше на лицьовій поверхні плиток є візерунок. Складні візерунки в процесі наклеювання доводиться підбирати так, щоб малюнок співпадав.
підготовка поверхні
Від якості поверхні, на яку будуть наклеєні панелі, залежить результат остаточної роботи. По можливості слід зняти погано тримається покриття стелі (неякісну побілку, старі шпалери, фарбу). Якщо є дефекти стелі, заштукатурьте їх. Якщо штукатурка в дуже поганому стані і сильно обсипається, її можна зміцнити листами ДВП. Листи прикручують зверху без обрешітки за допомогою саморізів.
Слід врахувати ще один момент: поверхню стелі, на яку буде наклеєна плитка, повинна бути однакова білої по всій площі. Полістиролові плитки трохи просвічують, і якщо на стелі є темні плями, вони будуть помітні. Потім стелю варто обробити рідкої ґрунтовкою глибокого проникнення, яка зв'яже пухкі шари і поліпшить адгезію клею з поверхнею стелі.
Як наклеїти стельову плитку?
Визначається центр стелі за допомогою перетину мотузки, протягнутої по діагоналях кімнати. З точки, що визначає центр стелі, чертятся дві позначки хрест-навхрест, які йдуть перпендикулярно до стін. В результаті розмітки вся площа стелі розбивається на 4 частини.
Перед тим як почати приклеювання стельових панелей, необхідно визначити, як їх розташовувати відносно один одного. Найчастіше панелі клеять прямо, іноді вразбежку, деякі - по діагоналі. Всі ці методи не представляють ніякої складності.
Приклеювання потрібно здійснювати від центру кімнати, поступово наближаючись до її стін. Використання спеціального клею для стельової плитки не представляє ніякої складності, потрібно тільки слідувати інструкції.
На тильну сторону плитки наносять клей, витримують необхідну кількість часу за інструкцією, а потім встановлюється панель на раніше певне місце, щільно притискається і кілька секунд утримується. Перші чотири пластини розташовуються своїми кутами в центральній точці стелі. Таким чином, плитка за плиткою, дотримуючись відведених ліній, від центру до стінок поступово заклеюється вся площі. Біля стін панелі обрізаються за допомогою канцелярського ножа. Сполучення стелі і стін згодом закриються стельовим плінтусом.