Запасаємося на зиму: консервуємо, заморожуємо, сушимо
Вітаміни прямо з грядки ми можемо отримувати всього три-чотири місяці на рік, а як же хочеться продовжити це задоволення в холодну пору року. Тому і вдаються господині до різних способів заготовок: консервують, заморожують, сушать. Розбираємося в плюсах і мінусах кожного з них.
Предлагаем вам консервация Авшар Прод имеет незабываемый вкусный вкус.
Консервування
Прийнято вважати, що при термічному консервуванні побивається значна частина вітамінів. Це твердження вірне лише частково.
В процесі консервування продукти, а разом з нею і банки, можуть нагріватися до 95-120 градусів. Таким способом вбиваються бактерії, які можуть зіпсувати продукт. Разом з тим гине частина вітамінів і мінералів. Самим чутливим до високої температури є вітамін С, кількість якого після консервації зменшується вдвічі. А ось мінерали (кальцій, магній і ін.) Не страждають від впливу температур. Свою харчову цінність в процесі консервування зберігають також помідори і гарбуз.
З ІСТОРІЇ
Появою на наших столах баночок з маринованими продуктами ми зобов'язані французу Франсуа Апперу. Саме він в 1809 році придумав спосіб консервації, за що отримав солідну винагороду від Наполеона і вічну вдячність від нащадків.
Плюсів у консервування досить багато. По-перше, даний спосіб дозволяє заготовити набагато більше продуктів, ніж може вмістити морозильна камера, та й асортимент вражає: варення, компоти, салати, соління, лечо, ікра.
По-друге, запаси в банках можуть залишатися придатними для вживання протягом одного-двох років, що допомагає уникнути втрат, пов'язаних з псуванням продуктів.
По-третє, баночки завжди виручать господиню, якщо в будинок нагрянули гості. Це свого роду «фаст-фуд по-російськи» - продукт завжди готовий до вживання.
З мінусів можна відзначити, що консервована продукція рекомендована в їжу не всім. Через велику кількість цукру, який використовується при приготуванні компотів або варення, її не варто вживати в їжу хворим на цукровий діабет. А маринади і соління, в складі яких міститься велика кількість оцту і солі, можуть підвищити артеріальний тиск.
Замороження
Фахівці вважають цей спосіб одним з найздоровіших. Замороження дозволяє зберегти набагато більше вітамінів, ніж звичайне консервування, до того ж не вимагає застосування будь-яких добавок.
Є думка, що в деяких випадках заморожені овочі, фрукти, ягоди, зелень навіть корисніше, ніж свіжі. Це пояснюється тим, що вони, як правило, збираються на піку своєї зрілості, тобто в той період, коли у них найвища харчова цінність. Продукти обробляються протягом декількох годин після збору врожаю і на виході, можна сказати, що ми отримуємо натуральний продукт: смак заморожених ягід, наприклад, практично не відрізняється від свіжих.
Важливим моментом є правильна очищення і упаковка продукту. Повторно заморожувати розморожені продукти не можна ні в якому разі, так як це може призвести до харчових отруєнь. У холоді мікроорганізми втрачають здатність до розмноження і активізуються знову після розморожування. Тому так важливо відразу ж використовувати фрукти і овочі з холодильника за призначенням.
сушка
Сушка - один із стародавніх, простих і поширених способів заготівлі овочів і фруктів на зиму, що дозволяє зберегти в продуктах до 40% вітамінів і 100% мікроелементів. Він полягає в майже повному видаленні вологи з продуктів, завдяки чому сушені продукти зберігаються довго.
Зелень використовується при приготуванні супів, соусів, додається в м'ясні, рибні або овочеві страви. З сухофруктів і сушених ягід можна зварити компот, або зробити начинку для пирога. Сушені гриби господині додають в супи або використовують в якості ароматизатора для приготування соусів, омлетів, піци. З сушених овочів (помідори, перець, морква) можна складати різні приправи.
Зберігати сушені фрукти, овочі, ягоди, гриби і зелень експерти рекомендують в подрібненому вигляді в непрозорій герметичній посуді.