Чим відрізняються VPS, VDS і dedicated?

Чим відрізняються VPS, VDS і dedicated?

VPS (Virtual Private Server) - віртуальний сервер, як правило - за технологією OpenVZ, Virtuozzo або FreeBSD Jail, де користувач має окреме програмне оточення (так званий userspace), але не може, поміняти ядро або сімейство ОС (змінити Linux на FreeBSD, наприклад ). VPS характеризується зазвичай тим, що ресурси (в першу чергу - оперативна пам'ять і ресурси ядра) виділяється гнучко, а не прив'язуються фіксовано до віртуальної машини. Як наслідок, можливий варіант відмов навіть в тому випадку, якщо навантаження на VPS мінімальна. Це називається «оверселлінг» - коли загальний обсяг пам'яті віртуальних машин більше, ніж доступно фізичного ОЗП на апаратному сервері.

VDS (Virtual Dedicated Server) - віртуальні сервери з фіксованим, постійним виділенням ряду ресурсів (пам'ять, ядра CPU). 

При даній технології емулюються фізичні елементи серверів, що дозволяє в абсолютній більшості випадків встановити будь-яку x86-сумісну ОС (хоч OS / 2 або QNX) і робити будь-які системні модифікації операційної системи в гостьовій машині і навіть змінювати налаштування BIOS. Саме цю технологію ми використовуємо для наших VDS.

Таким чином, що VDS, що VPS - це "віртуальні" рішення, коли на одній фізичній машині розташовано декілька віртуальних. Тобто це трохи різні, але споріднені рішення.

А ось dedicated server (DS, Дедик, dedic) - це справжній комп'ютер, з блоком живлення, корпусом, системою охолодження та ін., встановлена  в стійку і увімкнута в комутатор.

Рекомендуем купить сервер, дедик, VPS мощный по конфигурации и продуктивности сервер подключен к интернету с высокой скоростью и функционирующий долгое время без перезагрузок и отключений.

Це не віртуальний, а фізичний, відчутний пристрій, де користувач отримує в нероздільне користування всі доступні ресурси - пропускну здатність шини, пам'яті, дисків, мережевого адаптера і так далі.

Copyright © . All Rights Reserved