Чи варто оздоблювати натяжним полотном стелю у дитячій кімнаті?

AD_4nXdogSREfJgT0AHP_tjKJFU0jIw7OABnxhXLxA2j6-CzqPed5-e2aDl8pHj4rAKAKgywv_We6HqrkbL5VJSbtVDwei9_Z9GXDJWBJhkPYnjB2wf_oOrc0GpkIC2LrVpKjA_4yvgQoEHDnVHLHW0-tfNDoyTL?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Натяжні конструкції стали популярним рішенням для оформлення інтер'єрів завдяки великому дизайнерському потенціалу та практичності. У дитячих кімнатах такі стелі можуть бути особливо привабливими, адже легко можна підібрати комбінації відтінків або зображення, які будуть до вподоби дітям. Часто батьків цікавить, наскільки безпечні такі покриття для маленьких мешканців. Тут усе залежить від компанії, яка виготовляє системи – повинні застосовуватися тільки матеріали, які відповідають нормам. Щоб не зіткнутися з неприємними ситуаціями, не варто надмірно економити − ціни на натяжні стелі можуть бути демократичними, але надто низька вартість має насторожити. Це зазвичай говорить про сумнівну якість полотен чи послуг з монтажу. Компанія, яка встановлює покриття, повинна застосовувати тільки сертифіковані матеріали, а також надавати офіційну гарантію. У такому разі можна бути впевненим, що ремонт у кімнаті дитини принесе чаду та його батькам тільки позитивні враження.

Які плюси встановлення натяжних стель у дитячій кімнаті?

Натяжним системам притаманні такі позитивні характеристики:

  • Безпечність. Як уже згадувалося, якісні полотна не виділяють шкідливих речовин.
  • Проста підготовка приміщення. Достатньо винести з кімнати меблі й предмети облаштування, які можуть заважати виконанню робіт, або пошкодитися. Меблювання, яке не переноситься, можна накрити тканиною, газетами й т.д.
  • Швидкість монтажу. Як правило, процес займає кілька годин. Це вигідно відрізняє такий спосіб обробки від традиційного підходу з тинькуванням та фарбуванням.
  • Відсутність потреби у масштабному прибиранні після оздоблювальних робіт – встановлення проводиться без бруду та пилу.
  • Звукоізоляція – натяжні стелі допомагають знизити шум. Це особливо цінно, якщо власники оселі живуть у великому місті, де шум за вікном – не рідкість, і хочеться, щоб дитину він не турбував.

Інші переваги залежать від вибраного матеріалу – кожен з них відзначається окремим переліком властивостей.

Що слід знати про матеріали, з яких може виготовлятися натяжна конструкція?

Є два види матеріалів: полівінілхлорид ПВХ-плівка (вироблена з полівінілхлориду) та тканина (з поліестерових волокон). Обом характерна стійкість до вологи, перепадів температур та тривалий експлуатаційним терміном. Ці матеріали не підтримують горіння, але ПВХ може плавитися при контакті з вогнем та впливі високих температур. Негорючість − це позитив в плані пожежної безпеки, однак властивість плавитися вимагає грамотного вибору освітлювальних приладів – вони не повинні нагрівати поверхню. Якщо було вирішено застосовувати звичайні лампочки, краще, щоб люстра мала довгий підвіс, так, щоб лампи знаходились на відстані від плівкового покриття.

AD_4nXdbhssGFY3tD-55Z5yBsF2r_O1ZsQn_18xbqCy2H7UIU6LNRmzDLFyMS5NHGUIoWzY3EQRBYqC-Ywv7etRkKhdbk2sT8ImUZh8POgjohr3mM1AEPj-Q39nADwLzybA2roPR6vOS6K-7n4aNb3DFqDf7BpiY?key=YNqD9SdlFL-11ujtOgQXqw

Тканинні полотна пропускають повітря, завдяки чому в приміщенні кращий повітрообмін. Та слід враховувати, що наявність мікропор знижує їх здатність захисту від затоплення зверху, тоді як плівка затримує великі обсяги води. Стелі з ПВХ легко підтримувати чистими – їх можна мити, як тільки виникне потреба. Тканинні добре переносять сухе чищення, а вологим способом доцільно тільки видаляти складні забруднення.

Різниця між матеріалами є і в можливостях для дизайну. Так, колірна палітра ПВХ ширша, й включає розмаїття фактур – з плівки може бути оформлена матова, глянцева чи сатинова стеля, тоді як тканинні полотна матові чи зі слабкими відблисками, й вибір тонів дещо менший. Однак, текстильні покриття придатні для перефарбовування латексними або акриловими фарбами у будь-який колір.

Copyright © . All Rights Reserved