Як грамотно вибрати та змонтувати вентиляцію в сауні

Повітрообмін в сауні забезпечить безпеку та комфорт відвідувачів. Тільки ретельно спланувавши всі моменти, можна забезпечити необхідний ефект.

Зазвичай пічка ставиться в приміщенні для паріння, у цьому випадку на віддаленні від підлоги до 30 см потрібно припливний отвір. Ефективніше працює наявність виїмок у фундаменті та під стелею, додавання ґрат дозволить уникнути наявності ходу для гризунів. Це дозволить отримати свіже повітря та прискорити просихання підлоги та стін після паріння. Все необхідне для організації вентиляції в сауні можна купити на цьому сайті.

Основні складові, важливі при виборі та монтуванні вентиляції

При підборі найважливіше домогтися відповідності парилці, обов'язково досягти надходження нового повітря на заміну відпрацьованому.

При покупці вентиляції керуйтеся базовими вимогами:

  • заміна повітрям повинна проводитися, щоб у приміщенні було достатньо кисню;
  • потрібно зберегти рівну температуру;
  • жар збирається під стелею, а прохолода в області підлоги.

Саме тому потрібні віддушини, що дозволяють впустити свіже повітря та витяжки, які застосовуються для видалення відпрацьованої маси.

Основні принципи:

  • під самою стелею витяжки не ставлять, потрібен невеликий відступ;
  • приточні отвори монтують ближче до підлоги та печі;
  • для витяжних зон потрібні дверцята, заслінки, що дозволяють контролювати подачу або видалення повітря;
  • найкраще монтувати витяжні та припливні отвори на протилежних стінках.

Як мінімум, потрібна притока, витяжка та димар.

Вибираємо та плануємо правильно

Найкраще планувати вентиляцію ще до будівництва. Канали для припливу та відтоку потрібні в парній, мийній, передбаннику, приміщенні відпочинку. Засувки ставлять для формування фінішної обробки. Найважливіше вибрати оптимальні розміри отворів і розташувати їх навпроти один одного. Габарити залежать від приміщення, занадто великі віконця призведуть до складнощів прогріву, паливо витрачається швидко. Найкраще виконати отвір з урахуванням 24 см на 1 м об'єму всередині кімнати. Витяжний отвір завжди більший за встановлений для припливу.

Залпова вентиляція

Припускає використання дверей та вікна. Їх відкривають на кілька хвилин одночасно, щоб швидко оновити повітря. При цьому бажано, щоб віконце було розташоване навпроти дверного блоку.

Монтаж вентиляції в парилці сауні

Природної вентиляції з отворами та дверцятами достатньо для невеликих приміщень. Якщо будівля з каменю, цегли, при значній площі, застосуванні печей посиленої потужності, потрібна примусова вентиляція. У тому числі використовують вентилятори, дефлектори, припливні клапани. Можливе надходження повітря через спеціальний отвір та витяжка з використанням обладнання. Класичні вентилятори не використовують, потрібні спеціальні.

Вони виконуються зі склонаповненого поліаміду, це забезпечує збереження функціональності за показників до 130 градусів Цельсія та високого рівня вологи. Монтаж виконується відповідно до зазначених вище вимог: приплив у нижній частині приміщення, а витяжка навпаки, вгорі. Також важливо захистити розпечені частини димоходу, він належить до категорії вентиляції. Конструкцію обкладають цеглою, інший варіант – подвійна труба із прошарком ізоляції.

Copyright © . All Rights Reserved