Як зробити комору в квартирі

У кожному будинку є такий куточок, де зберігаються харчові запаси, всілякі кухонне приладдя, електроприлади. У старі часи таке місце мало назву "комору", а у тих, хто господарює в великому заміському будинку, для подібного "багатства", як правило, відведений льох.

Вы можете купить мозольный пластырь на сайте сейчас в удобное для вас время.

А ось в квартирах або дачних котеджах таке місце займає спеціально відведена маленька кімнатка і називається "комора".

Комора зазвичай представляється нам як глухе, заставлене мотлохом приміщення. Однак частота експлуатації комори змушує задуматися над тим, як правильно і красиво організувати порядок речей в своєму будинку.

Сучасна комора - це невелике, але зручне місце для зберігання консервації, круп, великих каструль, столового приладдя, в якому легко і швидко можна знайти все необхідне для роботи на кухні.

Ідей на рахунок як облаштувати комору може бути багато. Однак ми розглянемо основну її функцію - зберігання продуктів і всього, що зазвичай захаращує місце на кухні.

Звільняючи робочий простір біля плити, ми ховаємо все непотрібні предмети в шафки або відносимо в комору. Залежно від ваших потреб, ця маленька ніша може виконувати й інші функції.

Маючи достатню велике місце на кухні або спеціальний кухонну шафу, комору переробляють в столярну або швейну майстерню. Іноді кімнату переобладнають в особистий кабінет зі столом і комп'ютером, а в деяких випадках таке приміщення може стати бібліотекою, де красиво розставлені стелажі з книгами та альбомами.

Планування комори в квартирі

Отже, якщо ви тільки плануєте капітальний ремонт в квартирі або побудувати будинок, то обов'язково повинні виділити в своєму проекті шматочок простору для комори. Розташування цієї ділянки в житловому просторі повинно бути грамотним.

Найкраще, якщо комора межує з кухнею або їдальні. Це позбавить вас від зайвої біганини і в потрібний момент все необхідне у вас під рукою.

У квартирах комору розміщують в коридорі, поруч з кухнею, як правило, у вигляді компактного шафи. Для пристрою комор в приватних будинках вигідно використовувати нішу під сходами.

Якщо у вашій квартирі немає такого місця, організувати його можна за допомогою легких перегородок. Стіни перегородки в такому разі не будуть монолітними, і подібна перепланування не потребують реєстрації в БТІ.

Оснащення комори - що конкретно робити?

Слід заздалегідь подумати про вентиляцію і освітлення.

Не забувайте, що для зберігання продуктів необхідні певні кліматичні умови. Найкраще, якщо повітропровід в коморі має спеціальний фільтр, а вентиляція оснащена системою охолодження.

Природно, в такій кімнаті можна обійтися без вікон. Для маленького простору комори знадобиться всього одна лампа високої потужності.

Намагайтеся використовувати максимальну кількість природних матеріалів, адже конструкції з них дозволять знизити рівень температури в коморі.

Найчастіше для спорудження комори кімнати використовують цементно-піщані суміші та профілі з алюмінію.

Після вибудовування першого шару підлоги, стін і стелі необхідно витримати період близько двох-трьох днів, щоб конструкція встигла підсохнути. Іноді між металевими конструкціями просовують листи фанери, коркового дерева або вогнестійкою вати. Додаткова температурна ізоляція не стане на заваді. Далі накладається другий завершальний шар цементно-піщаної суміші.

Для підлогового покриття краще вибирати лінолеум або плитку.

Другий матеріал більш відповідний, так як його укладання можна проводити на перший шар цементно-піщаної суміші та він краще збереже прохолоду в приміщенні. Іноді, використовуючи рідкі цвяхи, плитку укладають на готову поверхню чистої підлоги. А ось паркет або ламінат краще не застосовувати, тому що ці матеріали негативно сприймають перепади температур і можуть псуватися під впливом вологості.

До того, як приступити до оздоблювальних робіт, стіни необхідно обробити ґрунтовкою з антибактеріальним ефектом. Це запобігає виникненню цвілі. Для економії сімейного бюджету, на обробку стін можна пустити старі шпалери або фарбу.

Copyright © . All Rights Reserved